Baltic Linguistics is an international forum for theoretically and typologically informed research into the Baltic languages. It publishes articles as well as reviews of important publications in the field of Baltic linguistics, preferably in English, but also in German, French or Russian. Its thematic range encompasses both synchronic and diachronic linguistics. Apart from the requirements of quality, theoretical interest and width of scope, there are no restrictions on the subject-matter of submissions. A double-blind peer-reviewing policy ensures unbiased evaluation.

 
 

W centrum rozważań prowadzonych na łamach czasopisma znajdują się konstrukty dzieciństwa: ich przeobrażenia (dawne i współczesne), kierunki tej ewolucji, jej dominujące tendencje, kulturowo-społeczne przyczyny przemian w postrzeganiu i traktowaniu dzieciństwa i młodości. Prezentowane w periodyku analizy i interpretacje koncentrują się wokół wizji dzieciństwa pojawiających się w rozmaitych tekstach kultury – adresowanych nie tylko do odbiorców dziecięcych i młodzieżowych, lecz także dorosłych: w różnorodnych gatunkowo utworach literackich oraz innych formach kulturowego przekazu (z uwzględnieniem złożonego obszaru kultury popularnej). (więcej)


LIBCOM JOURNAL   Uznanie autorstwa 4.0   

 
 

„Poradnik Językowy” założył w roku 1901 Roman Zawiliński, profesor krakowskiego gimnazjum. Był on redaktorem i wydawcą czasopisma. „Poradnik Językowy" jest jednym z najstarszych polskich czasopism językoznawczych. Publikowane są w nim prace z zakresu językoznawstwa polonistycznego, a także slawistycznego i ogólnego oraz z zakresu logopedii i glottodydaktyki. więcej


 

 
 

„Prace Filologiczne”, założone w 1884 roku przez Antoniego Adama Kryńskiego, to najstarsze czasopismo filologiczne w Polsce. Obecnie reprezentuje profil językoznawczy.
Dziedzina: nauki humanistyczne
Dyscyplina: językoznawstwo
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego (od 2022 roku)
Właściciel:  Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego
Skrócona wersja tytułu: PF
Częstotliwość wydawania: rocznik
Publikacja:  do końca każdego roku
Zgłaszanie tekstów: w trybie ciągłym przez system OJS
Model publikacyjny: gold open access (bez embargo)
Licencja: CC-BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/legalcode.pl )
Opłaty za publikację: brak
Wykaz czasopism punktowanych MEiN: 70 pkt.
(więcej)
LIBCOM JOURNAL   Creative Commons – Uznanie autorstwa

 
 

„Prace Filologiczne. Literaturoznawstwo” wyłoniły się z rocznika „Prace Filologiczne”, jednego z najstarszych naukowych pism filologicznych w Polsce, założonego w 1884 roku przez Adama Antoniego Kryńskiego. Czasopismo poświęcone jest problemom filologii narodowej, historii literatury i kultury polskiej, slawistyki i filologii klasycznej, krytyki literackiej i teorii literatury.
Skrócona wersja tytułu: PFLIT
Częstotliwość wydawania: rocznik
Publikacja: czerwiec
Sposób udostępniania: wolny dostęp (archiwum
Dziedzina: nauki humanistyczne
Dyscyplina: polonistyka, literaturoznawstwo
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego (od 2019 roku)
Właściciel: Dziekan Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego
Wykaz czasopism punktowanych MEiN: 100 pkt.


 LIBCOM JOURNAL   Creative Commons – Uznanie autorstwa

 
 

Rocznik ukazujący się w Warszawie od 1978 roku. Publikowane są w nim interdyscyplinarne prace autorów związanych z Uniwersytetem Warszawskim oraz innymi, polskimi i zagranicznymi, ośrodkami naukowymi. Stałe działy periodyku to: artykuły i rozprawy naukowe, recenzje, varia, noty. Tematyka to szeroko pojęte oświecenie.

 
 

W wydawanym od 1991 roku piśmie „Zeszyty Łużyckie” publikowane są oryginalne artykuły naukowe, poświęcone problematyce mniejszościowej sensu largo. W zasięgu zainteresowań autorów znajdują się zarówno mniejszości osadzone instytucjonalnie i postrzegane jako „tradycyjne” (narodowe, etniczne, językowe i religijne), jak również takie, których mniejszościowy status dynamicznie się konstytuuje, a więc wymaga dookreślenia (mniejszości społeczne, kulturowe, polityczne i inne).